Colegiul Psihologilor din România

Site-ul oficial al Colegiului Psihologilor din România

La mulți ani, psihologi români de pretutindeni!

La mulți ani, psihologi români de pretutindeni!

Dragi colegi,

La muți ani! Vă doresc ca anul care urmează să fie unul mai bun pentru fiecare dintre D-voastră, cu multe bucurii alături de cei dragi, cu realizări profesionale pentru care munciți cu responsabilitate și dedicare, cu sănătate pentru D-voastră și familie și, așa cum deja ne-ați obișnuit, cu la fel de multă implicare pentru comunitatea noastră profesională.

new years day ea3db9082d 650

Sunt recunoscător pentru toate etapele parcurse împreună în anul 2018, a fost un an foarte greu pentru Colegiul nostru, un an care însă a generat și reușite pentru care ne-am bucurat cu toții foarte mult: publicarea rezultatelor alegerilor din 15 iulie la Monitorul Oficial, intrarea în sediu și reluarea activității, recunoașterea de către toate instanțele de judecată a actualei conduceri, realizarea auditului juridic și a auditului economic, atingerea obiectivelor administrative prin recuperarea întregii perioade care a generat blocarea activității.

Știu și cum am reușit să luptăm pe atâtea fronturi diferite și să rezistăm, apoi să începem o nouă construcție, pentru ca astăzi să cunoaștem adevărata stare de fapt și să putem elabora acele prioecte care să genereze schimbarea în bine pentru profesia noastră. ÎMPREUNĂ: am fost și suntem o mare echipă, o echipă în care convingerea că vom reuși nu ne-a părăsit niciodată, o echipă în care am înțeles cât este de important să întrebi și să îți asculți colegii, să admiți atunci când ai greșit și să construiești mai departe pe baza feedback-urilor constructive primite.

Echipa pentru care am toată aprecierea este formată din D-voastră – v-ați implicat în număr foarte mare în proiectele aflate în cosultare publică, ne-ați ajutat să prezentăm Convenției Naționale patru proiecte foarte importante pentru profesia noastră și ne-ați acordat încrederea D-voastră; echipele de avocați care ne-au fost și ne sunt alături, profesioniști valoroși care ne-au ajutat pas cu pas în tot demersul nostru; experții contabili care au realizat auditul economic și cei care se străduiesc zi de zi să facă ordine în dezordinea contabilității Colegiului; președinții de filiale care vă sunt alături și muncesc pentru ca fiecare filială să funcționeze bine; membrii Comitetului director și grupurile de lucru desemnate care au elaborat proiecte valoroase, care au susținut ideea organizării a unui număr mare de ședințe pentru ca D-voastră, la final de an, să puteți beneficia de toate actelele profesionale; echipa administrativă, o echipă reconstruită pe parcursul acestui an, acea echipă în care am toată încrederea că muncește cu drag pentru profesia noastră, cu respect pentru fiecare coleg, oameni dedicați care au generat și vor genera în continuare proiecte valoroase.

Vă mulțumesc tuturor, este o mare onoare să vă transmit în calitate de președinte al Colegiului Psihologilor din România, LA MULȚI ANI psihologi români de pretutindeni!

Cu prețuire,
Ion Dafinoiu